Statek Kováry

Ustájení koní

Stáje jsou součástí uzavřeného, obydleného objektu, takže koně jsou pod nepřetržitým dohledem. Boxy jsou světlé a prostorné,vybavené automatickou napáječkou, stáje mají klenbové stropy a kvalitní klima, tudíž jsou vhodné i pro koně s respiračními obtížemi.
Pro umytí koní máme vnitřní stříkací box i venkovní stříkaliště s úvazištěm.
Krmíme 2 - 3 x denně dle individuálních požadavků na krmné dávky, nabízíme mačkaný oves, v zimě vařený ječmen, otruby, seno převážně vlastní produkce, podestýlka piliny nebo sláma. Doplňková krmiva a vitaminy samozřejmě krmíme dle Vašeho přání.

K dispozici pro koně je písková jízdárna (30 x 60 m), pískové kolbiště (45 x 85 m), vše ohraničené, pravidelně upravovaný povrch. Zastřešený lonžovací kruh průměr 16 m s pískovým povrchem, zděná hala 19 x 39 m s profesionálním povrchem - bílý písek s geotextilií. Na jízdárnách i v hale je skokový materiál nebo možnost drezúrního obdélníku.

Pro majitele jsou k dispozici vytápěné šatny, klubovna se sporákem i mikrovlnou troubou, sprcha, WC, venkovní posezení s grilem.

Koně můžou chodit každý den do výběhu či na pastvinu a v případě špatného počasí je nově k dispozici zastřešený lonžovací kruh a dva nové menší pískové výběhy využívané zejména pro pouštění samotných koní.
Zajišťujeme dekování, kamašování,..

VŠECHNY VÝŠE UVEDENÉ SLUŽBY JSOU PRO NÁS SAMOZŘEJMOSTÍ A ROZHODNĚ NEJSOU ZPOPLATŃOVÁNY NAD RÁMEC CENY ZA USTÁJENÍ.

Zajišťujeme automaticky také veterinární prevenci, úpravu zubů, kováře,... (tyto služby účtujeme dle skutečných nákladů s tím spojených)

Nemáte-li na svého miláčka dostatek času a přesto jej chcete mít v dobré kondici či závodit, ani tohle není pro nás problém. Spolehliví cvičitelé za malou úplatu udrží vašeho kamaráda ve skvělé kondici a vy si můžete slíznout jen smetánku.

V případě zájmu nabízíme kvalitní individuální tréninkové hodiny pod vedením zkušených cvičitelů a trenérů.

5 x ročně pořádáme hobby závody, kde si můžete vyzkoušet vše co jste se naučili Vy nebo Váš koník ještě dříve, než vyjedete na oficiální akce.

Cena za ustájení je individuální.

Aktualizováno: 4.6.2013