Statek Kováry

Výcvikové hodiny

Ve stáji najdete koně trénované na skoky, drezuru i rekreační či rodinné koníky. Tréninky jsou pod vedením zkušených licencovaných cvičitelů a trenérů. "Křičíme" ze země i z koně.
Individuálně i ve skupině.

K dispozici je písková jízdárna 30x60m, ohraničená, se skokovým materiálem, drezúrním obdélníkem. Dále pískové kolbiště 45x85m, ohraničené, s kompletním skokovým materiálem využívaným i na naše hobby závody.Dále nová zděná krytá hala 19x39m přímo ve dvoře statku s profesionálním povrchem z bílého písku s geotextilií a skokovým materiálem.
Pro práci na lonži nebo ze země je u nás standartním vybavením osvětlený zastřešený pískový lonžovací kruh přímo ve dvoře.
Pro svalovou práci si stačí vyšlápnout kopec na Budeč. Koník získá skvělou fyzičku a vy budete mít kulturní zážitek z keltského opida, odkrytého přímo před nejstarší dosud stojící stavbou v Česku - rotundou sv. Petra (r. 895) později dostavěnou na gotický a následně barokní kostel Sv. Petra a Pavla (podle svatováclavské legendy se sv. Václav učil číst právě tady!).

Aktualizováno: 19.11.2016